Fyzika PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie
  1. Verbálna forma kontroly úrovne osvojenia poznatkov uprednostňuje prezentovanie poznatkov žiakmi na základe dobrovoľnej odpovede žiaka. Žiak odpovedá v lavici, nie pred tabuľou. Výnimkou je prezentácia projektov.
  2. Písomná forma – TEST kontroluje a hodnotí osvojenie základných poznatkov na konci tematického celku alebo skupiny podobných učebných tém v časovom limite 20 min. v rozsahu 10-15 otázok zostavených podľa výkonovej časti vzdelávacieho štandardu. Hodnotenie je na základe percentuálnej úspešnosti a vychádza zo ŠVP. Žiaci sú o písaní testu vopred oboznámení minimálne 3 dni. Jedna vyučovacia hodina pred testom je venovaná opakovaniu.

Stupnica hodnotenia tematických prác
Percentuálna úspešnosť          Známka
100%  až  90% 1
89%    až  75% 2
74%    až   50% 3
49%    až   25% 4
24%    až   0% 5

Fyzika 6. - 9. ročník / hodnotené známkou/ počet za polrok
TEST max.5x Po každom tematickom celku

ÚSTNA ODPOVEĎ max.5x Samostatné reprodukovanie,
    Definícia pojmov a vysvetlenie súvislostí
    Správnosť formulovania záverov
PRACOVNÝ ZOŠIT 4x Správnosť vypracovania úloh

Dobrovoľné aktivity( referát, projekt, prezentácia) budú hodnotené motivačnou známkou. Forma a  rozsah  prác bude dohodnutá individuálne zo žiakmi na hodine pri zadávaní témy.

Žiak, ktorý chýba pri písaní testu, si test napíše nasledujúcu vyučovaciu hodinu, keď príde do školy, a to bez oznámenia, udania náhradného termínu a opakovania s vyučujúcim.

Hodnotenie žiaka bude uskutočnené na základe získaných známok počas roka bez možnosti opráv a ďalších aktivít.

Posledná úprava ( Utorok, 14 November 2023 09:34 )