Týždeň boja proti drogám PDF Tlačiť E-mail
Tretí novembrový týždeň je charakterizovaný ako Týždeň boja proti drogám. Preto sme sa i na našej škole, rovnako ako v minulom roku, v tieto dni venovali tomuto stále aktuálnemu problému našej spoločnosti. V dňoch 14.- 20. novembra sa zovšadiaľ  ozývali pojmy ako alkohol, cigarety, drogy, závislosť...Týmto problémom sa venujeme stále v rámci primárnej prevencie, ale v tieto dni sme boj proti drogám poňali ako projektové vyučovanie.  Venovali sme sa tejto téme na hodinách biológie, slovenského jazyka, environmentálnej výchovy, na mladom záchranárovi, ale aj na výtvarnej a telesnej výchove. Žiaci sledovali poučné videá, vypracovali v skupinách  názorné postery, veľa sme diskutovali, rozprávali sa ako z odbornej tak aj z ľudskej stránky.
Potešujúce je, že žiaci berú ako problém nielen drogy a návykové látky, ale aj také bežné a dostupné cigarety a alkohol. Uvedomujú si, že je jednoduché začať , ale ťažké až nemožné prestať. ..a na to nesmieme zabúdať...
Mgr. Spišáková
Posledná úprava ( Streda, 05 December 2012 17:33 )