Výstava PDF Tlačiť E-mail
altVÝSTAVA k výročiu 1.sv.vojny - jedinečná možnosť zážitkového učenia.
So žiakmi 9. triedy sme navštívili výstavu v Malackách venovanú spomienke útrap 1. svetovej vojny, od ktorej uplynulo tento rok 100 rokov.  Využili sme jedinečnú možnosť učenia zážitkovým učením- lepšie raz vidieť, ako dvakrát počuť.
Výstava bola tvorená textovou časťou, doplnenou trojrozmernými predmetmi. Panelovou formou prinášala prehľad vývoja vojny v súvislosti s regiónom Záhoria (mobilizácia, jednotky armády, v ktorých Záhoráci bojovali; vojenské nemocnice; zajatecké tábory; cintoríny; československé légie; zázemie; pamätníky). Trojrozmerná časť výstavy prezentovala zbrane, predmety viažuce sa k jednotlivým vojakom, tlačoviny, predmety tzv. zákopového umenia, fotografie, pamätné predmety a niekoľko súčastí uniforiem. Atmosféru doby dotvárali predmety ako nábytok, bytové doplnky, kríže, obrázky. Predmety, tlačoviny, listy, fotografie pochádzali zo zbierok Záhorského múzea, Štátneho archívu v Bratislave – pobočky Skalica i od súkromných osôb, ktoré v reakcii na výzvu Záhorského múzea uverejnenú v médiách zapožičali množstvo svojich osobných pamiatok na rodinných príslušníkov, ktorí vo vojne bojovali (45 reakcií, získaných 1314 ks fotografií, 285 ks dokumentov, 11 príbehov a 278 ks trojrozmerných predmetov).

spracované podľa:http://zahori.sk/29083/vystava-prva-svetova-vojna-a-zahorie-v-zahorskom-muzeu-v-skalici/

1svv 3
1svv 3 1svv 3
1svv 4